![]() |
|
|
|
|
#1 |
|
Member
Data înregistrării: 12-02-2009
Postări: 42
|
Am vazut ca pentru laptopuri, producatorul zice in cutie sa iti inregistrezi produsul pe site.
De ce sa fac asta? La ce ma ajuta? |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Senior Member
Data înregistrării: 26-01-2009
Postări: 429
|
ai parte de suport din partea lor. si cred ca si unele garantii, din astea extinse, daca nu ti le inregistrezi pe site-ul producatorului, ai dat banii degeaba pe ele.
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Senior Member
Data înregistrării: 26-01-2009
Postări: 271
|
teoretic evil cat are dreptate ar trebui sa beneficiezi de un suport online ceva mai dedicat, insa adevarul nu cred ca sta chiar asa. Mai mult beneficiaza producatorul, isi face si el o baza de data cu clientii numai buni pentru reclame, formulare de multumire etc. Daca ai cumparat o garantie internationala sau extinsa asa cum zicea si evilcat trebuie inregistrata pentru a fi valabila.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Member
Data înregistrării: 30-01-2009
Postări: 31
|
Faza cu inregistrarea nu este valabila doar pentru notebook-uri in general orice producator care se respecta apeleaza la aceasta varianta, isi pot evalua mai bine piata de desfacere si nemultumirile clientilor.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Senior Member
Data înregistrării: 12-02-2009
Postări: 138
|
eu nu mi-am inregistrat niciodata nici un produs. sper sa nu fie probleme :p
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Member
Data înregistrării: 12-02-2009
Postări: 42
|
deci nu e nici o problema daca nu mai pierd timpul sa inregistrez produsul pe site-ul producatorului ca mai apoi sa ma spameze cu prostii de-ale lor
|
|
|
|
![]() |
| Thread Tools | Search this Thread |
| Display Modes | |
|
|